• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Yüz şeklinize göre makyaj teknikleri

  • 1 Star
    Loading...

Daha güzel görünmek istediğiniz her durumda yüz şeklinize göre makyaj teknikleri üzerinden uygulama yapmanız istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olur. Bu nedenle yüz tipinize uygun şekilde farklı teknikleri kullanarak yapacağınız uygulamalar istediğiniz sonucu elde etmenize yardımcı olur.

Oval Yüzler İçin Makyaj

Oval yüz şekli ideal yüz şekli olarak bilinmektedir. Yanakların geniş ve çenenin ince olması sayesinde özellikle kişilerin yüzde düzeltme yapmak için makyaja ihtiyacı bulunmamaktadır. Uygulanacak olan makyajda ki çizgilerin oval yüz tipi için yuvarlak şekilde uygulanması gerekir. Bu nedenle köşeye çizgilerden kaçınmak gerekecektir.

Yuvarlak Yüzler İçin Makyaj

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar makyaj uygulama teknikleri arasında özellikle yüzünde şuna müdahale ederek elmacık ve çene kemiklerinin daha belirgin hale gelmesini sağlayabilirler. Bu işlemi yaparken özellikle iki farklı tonda uygulama yapılması etkili olmaktadır. Yüze fondöten uygulanması durumunda yumuşatmak için gölgelendirme yapılabilir.

Uzun Yüzler İçin Makyaj

Uzun yüz hatlarına sahip olanlar daha canlı ve derin bir ifadeye sahip olmak için doğru makyaj uygulamalarıyla istedikleri sonuca ulaşabilirler. Özellikle alın ve çenenin geniş olması ve ayrıca dudak ile burun arasındaki genişliği olmasından kaynaklanan durumu önlemek için gölgeleme yapılmalıdır.

Kare Yüzler İçin Makyaj

Kare yüz hatlarına sahip olanlar yumuşatmak için dikkati tam olarak yüzün ortasına çekmeleri gerekiyor. Ayrıca canlı renk seçenekleriyle makyaj uygulama kare yüz tiplerine uygundur.