• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Mutlu Kadınların Sırları

  • 1 Star
    Loading...

Günümüz şartlarında çoğu kadın sürekli stres altında yaşıyor. Hergün stresle, gerginlikle hayattan tat almanız mümkün değildir. Fakat bazı kadınlar var ki hep neşeli, hep pozitif… Herkesi imrendiren gülümsemeleri yüzlerinden hiç eksik olmuyor. Bunu nasıl başardıklarını merak etmiyor musunuz? Mutluluk öğrenilebilir bir dürtüdür, illaki kendiliğinden gelmesi gerekmez. Hayatınızı güzelleştirmek tamamen sizin ellerinizde. Yeter ki isteyin…

Üretken olun

Yeni şeyler ortaya çıkarmak kadar mutluluk veren birşey olamaz herhalde. Örneğin örgü örün. Belki çok klasik ama başarmanın verdiği mutluluk yüzünüzde kocaman bir gülümsemeye neden olacak ya da puzzle yapın. Ayrıca yaptığınız işe odaklandığınızda canınızı sıkan diğer bütün konular bir süreliğine de olsa aklınızdan çıkacaktır.

Spor yapın

Spor yapan insanda daha fazla mutluluk hormonu salgılanır. Ayrıca fazlalıklarınızdan kurtulup, aynaya baktığınızda kendinizi beğenmek psikolojik olarak sizi direkt bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Sevdiklerinize sarılın

Sarılmanın ağrı kesici yerine geçtiğini biliyor muydunuz? Sevdiğiniz insanlara sıkıca sarıldığınızda, otomatikman mutluluk hormonu seviyeniz yükseliyor. Kendinizi daha güçlü ve pozitif hissediyorsunuz.

Cinselliği ikinci plana atmayın

Düzenli cinsel hayatı olan kişilerin depresyona girme olasıklarının bir hayli düşüktür. Cinsellik, yemek yemek, su içmek kadar doğal bir ihtiyaçtır. Cinselliği ikinci plana atmamaya özen göstermelisiniz.

Bitkilerin sakinleştirici etkisinden yararlanın

Hergün bir fincan bitki çayı içmek sizi rahatlatacaktır. Bunu alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Geceleri yatmadan önce bir fincan melisa çayı sizi rahatlatacaktır.

Arkanıza bakmayın

Hayatınızda sizi mutsuz ettiğini düşündüğünüz herşeye veda edin ve arkanıza bakmayın. Değişiklikler insana iyi gelir. Pişman olursam diye yapmadıklarınız size mutsuzluk olarak geri dönecektir. En azından denedim demek, keşke demekten her zaman daha iyidir.