• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ağdanın yararları ve zararları

  • 1 Star
    Loading...

Kadınların dikkat etmesi gereken en önemli konulardan birisi kişisel temizliktir. Bu konuda kadınlar arasında oldukça yaygın olan ağdanın yararları ve zararları hakkında sizlere bazı bilgiler derledik. Ağda genel anlamı ile tüyleri kökünden alan bir temizlenme şeklidir. Birçok kadın tarafından tercih edilmesinin sebebi ise ten üzerinden uzun süre pürüzsüzlüğü sağlamasıdır. Ayrıca uygulaması da bir o kadar kolaydır.

Ağda Nasıl Kullanılır?

Ağda kullanıma hazır hale getirilmesi için ısıtılması gerekir. Belli bir ısıda bal kıvamını alan ağdayı alacağınız bölge üzerine ince bir tabaka halinde sürün. Üzerine kumaş veya bez parçasını yapıştırarak eliniz ile 3 veya 4 defa ovuşturun ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru tek hamlede çekin. Bu sayede kılların alındığını göreceksiniz. Mutlaka cilt tipinize uygun ağdayı seçmelisiniz.

Ağda kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri ise sıcaklığın 40 dereceden fazla olmamasıdır. Sıcaklığı 40 dereceden fazla olan ağda cildinizi yakarak tahriş edebilir.

Ağda kullanımı genellikle bayanların tüy yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uzun bir süre pürüzsüz olmanızı sağlayan ağdayı uyguladıktan sonra mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz.

Ağda Kullandıktan Sonra

Ağda kullandıktan sonra ciltte kızarıklık ve hassasiyet meydana gelebilir. Bu geçici bir durumdur. Ağda yapmak istediğinizde kullanacağınız markaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bayanlar ağda yaptıktan sonra mutlaka ciltlerini nemlendiren ve hassaslığını yatıştıran kremler kullanmalıdır. Ağda yapacağınız bölgenin kuru ve temiz olması çok büyük önem taşımaktadır. Temiz ve nemli olan bölgede uygulanan ağda istediğiniz sonucu vermeyecek ve bununla birlikte canınız daha fazla acıyacaktır.

Ağdanın Yararları

-Ağda ciltte uzun süre pürüzsüzlüğü sağlar.

-Zamanla tüylerin azalmasına yardımcı olur.

-Cildin ipeksi bir dokuya sahip olmasını sağlar.

-Ağdanın en büyük avantajı fiyatının oldukça uygun olmasıdır.

Ağdanın Zararları

-Birçok kişinin ağdadan uzak durmasının en temel sebebi bazı bölgeler için can yakıcı olmasıdır. Bu konu ağdanın zararları arasında olmaktan çok dezavantajları arasında yer almaktadır.

-Tüyler ters yöne doğru çekildiğinde istenmeyen batıklar oluşabilir.

-Aynı bölgede arka arkaya uygulanan ağdalar, bölgenin morarmasına ve tahriş olmasına neden olabilir.