Tüller Nasıl Beyazlatılır

Tüller Nasıl Beyazlatılır
28 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 49 kez okundu.

Evlerin temel eşyaları arasında yer alan perde ve tülleri beyazlatmak için çeşitli yöntemler denenir. Fakat bu yöntemlerden kimisi işe yararken kimisi ise sonuçsuz kalabilmektedir. Günlük yaşamda perdeler sürekli hava ile temas halinde olduğundan dolayı çok çabuk kirlenmektedir. Bu nedenle tüllerin düzenli aralıklarla yıkanması ve temiz tutulması gerekir.

Tüllerin kirlenme nedenlerine bakıldığında ise bunların başında tülün bulunduğu ortamda sigara içilmesi gelmektedir. Sigara dumanı tüllerin renginin değişmesine neden olmaktadır. Ayrıca kalorifer peteklerinin yakınında bulunan tüllerin de sıklıkla kirlendiği görülür. Dolayısıyla pek çok kişi tülleri beyazlatmanın yollarını aramaktadır. Halk arasında kabul görmüş bazı yöntemler sayesinde evlerde tüller ilk günkü gibi bembeyaz hale gelmektedir.

Tülleri Beyazlatma Yöntemleri

Eğer tüllerde belli bir leke varsa makinede yıkamadan önce bu lekelerin üzerine leke çıkarıcı sprey sıkılırsa bu oldukça işe yarar ve tüller makineden lekesiz bir şekilde çıkar.

Tüllerin yıkanma önerisine birebir uyulmalı ve çamaşır makinesinde hassas programda ve düşük sıcaklıkta yıkanması gerekir. Ayrıca tül yıkamak için özel üretilen deterjanlardan kullanmak daha faydalı olmaktadır. Böylece tüllerin rengi daha kolay açılır.

Tülleri beyaz hale getirmek için önemli diğer bir husus da kurutmadır. Buna göre tüller ve perdeler yıkandıktan sonra doğal yöntemler ile kurutulmalıdır. Yani yıkandıktan sonra asılmalı ve kendi kendine kuruması beklenmelidir. Kurutma makinelerine atılmaması tavsiye edilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git