Kendinizi stresten arındırın

Kendinizi stresten arındırın
28 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 528 kez okundu.

Baharın gelmesiyle birlikte, kendinizi stresten arındırmanın da zamanı geldi. Özellikle kış aylarında uzun süreli stres altında kalan kişilerin depresyona girme olasılıkları bir hayli yükseliyor. Buna engel olmak ve hayatın tadını çıkarmak için hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişimler yeterli olacaktır.

Nefes Almak:

Kendinizi stresli hissettiğiniz zamanda nefes egzersizleri yaparak kendinizi sakinleştirebilirsiniz. Sabahları yataktan kalktıktan hemen sonra yapacağınız egzersizlerle de kendinizi gün boyu daha enerjik ve pozitif hissedebilirsiniz.

Hobilerinizi İhmal Etmeyin:

Günlük koşuşturmalar arasında, insan ister istemez stres anlar yaşayabilir. Fakat kendini bu stresten aynı gün arındırmayı alışkanlık haline getirmelidir. Aksi takdirde Rutin haline gelen stres ve gerginlik ruh sağlığınızı tehdit etmeye başlayabilir. Bu durumu yaşamamak için hobilerinizi ihmal etmemelisiniz. Yapmaktan zevk aldığınız şeylere zaman ayırarak kendini deşarj edebilirsiniz.

Hem Vücut Sağlığı Hem de Ruh Sağlığı İçin Spor:

Spor yapmak şüphesiz strese en iyi gelen aktivitelerden biridir. Gün içinde yapacağınız yürüyüşler kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Pozitif Düşünce:

Olaylara pozitif tarafından bakmayı kendinize öğretmeniz ve alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Olayların kötü taraflarını görerek çözüme ulaşmanız zor olacaktır. Sakinliğinizi koruyarak, olumlu düşünerek olaylara yaklaşmanız daha doğru kararlar almanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git