Hayarınızı Renklendirin

Hayarınızı Renklendirin
28 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.

Baharın enerjisini hayatınıza yansıtmanın zamanı sizce de gelmedi mi? Yaşadığınız olumsuzlukları bir kenara bırakıp, hayatınızı renklendirmek için bir adım atmanız yeterli olacaktır. İnanın gerisi kendiliğinden gelecek. İhtiyacınız olan şey kendinize inanmak ve içinizdeki gücün farkına varmak… Yaşam tarzınızda yapacağınız birkaç değişiklik, sizi rutinden kurtarmakla kalmayacak, pozitifliğinizi heran korumanızı sağlayacaktır.

1. Televizyonun karşısında harcadığınız zamanı yarıya indirmekle başlayın. Televizyon izlemek yerine sinemaya ya da tiyatroya gidebilirsiniz. BU tarzdaki aktiviteler zamanla size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

2. Boşverin ve gülümseyin. Günde 5 dakikanızı sadece gülmek için ayırın. Bir nedeniniz olması gerekmiyor. Bütün olumsuz düşüncelerinizi bir kenara bırakın, sahip olduğunuz herşey için gülümseyin.

3.Hayatınızda kitaplara yer açın. Kitap okumayı sevmiyorum diyenlerden olsanız bile kendinize bir şans daha verin. Mutlaka ilginizi çekecek bir kitap vardır.

4. Hatalarınız, pişmanlıklarınız ya da keşkeleriniz için kendinizi cezalandırmayın. Bazen oluruna bırakmak en iyisidir. Herkes hata yapar. Önemli olan bunlara takılı kalmak yerine, ders çıkarmaktır. Yaşanması ve böyle olması gerekiyormuş deyin ve üzerine daha fazla düşünmeyin. Yani sürekli kendinizi dinlemekten vazgeçin.

5. Radikal değişiklikler sizi korkutmasın. Sizi mutsuz eden şeylerden kurtulun. İşinizde mutlu değilseniz yeni bir iş bulun, ilişkiniz kötü gidiyorsa ilişkiyi bitirin ya da evinizi sevmiyorsanız evinizi değiştirin. Omuzlarınıza ağırlık yaptığını düşündüğünüz şeyleri daha fazla taşımayın.

6. Anı yaşamak önemlidir. Unutmayın ki şu anı bir daha yaşayamayacaksınız. Zamanınızı mutsuzlukla değil, mutlu olarak geçirin.

7. Kıyafetlerinizde ve evinizde renklere yer açın. Açık renkler size pozitif enerji verecektir.

8. Uykunuzu düzene sokun ve tam olarak dinlendiğinizden emin olun. Yorgun düşmüş bir vücut ne kadar enerjik olabilir ki?

9. Spor yapmayı ihmal etmeyin. Egzersiz yapmak hem sağlığınız hem de görünütünüz açısından oldukça önemlidir. Aynaya baktığınızda somurtmak yerine fit vücudunuzu gördüğünüzde gülümsemenizi sağlayacaktır.

10. İkili ilişkilerinizde net olun. Siz herkese uymak zorunda değilsiniz. Bırakın insanlar size uysun. Ne yaparsanız yapın herkesi mutlu etmeniz imkansızdır. Enerjinizi yok yere harcayıp modunuzu düşürmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git