Abajur Kullanımının Püf Noktaları

Abajur Kullanımının Püf Noktaları
11 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 10 kez okundu.

Evlerin hem dekoratif süslemesi hem de aydınlık veren gözdesi abajurlar; çeşit çeşit renk ve modelleriyle göz alıyor. Masa lambası ve ayaklı olmak üzere iki modeli bulunuyor. Gece lambası olarak kullanabilen abajurlar; yatak odalarında komidinin üstünde şık bir aydınlatıcı görevinde bulunabiliyor. Masa abajuru; loş bir ışıkta uyumayı sevenler için güzel bir seçenek. Üstünde bulunan şapkası; istenilen renk ve modelde bulunabilmekte. Böylece;  mekanın dekoratif ruhuna da ayak uydurabilme şansı yakalayabilmekte.

Abajur şapkası; kumaştan, porselenden, deriden, süetten, camdan olabilmektedir. Yatak odalarına daha çok; tüy eklentili, puantiyeli, saten kumaştan veya çiçek desenli modeller yakışıyor. Salon ve oturma odası gibi mekanlarda ise;  daha ağır modeller olan camdan, dantelli, altı gümüş veya gold olan, altı vazo gibi seramikten yapılmış dekoratif modeller daha hoş duruyor.

Abajur Modelleri

Ayaklı modeller ise daha şık evlerin baş tacı olan aydınlatıcılardır. Ayak kısımları; plastikten, ahşaptan, camdan, gümüşten olabilmektedir. Daha klasik evlerde; cam ve gümüş ayaklı abajurlar daha iyi uyum sağlayabiliyor. Spor tarzda döşenmiş bir evde ise; ahşap veya plastikten yapılmış ayaklı abajurlar evle uyum sağlayabilir.. Renk ve desen tercihinde ise; açık tonlarda koltukların olduğu bir salona leopar desenli, saten kumaştan, cam ayaklı bir abajur yakışacaktır. Spor ve daha salaş evlerde ise; kahverengi veya bej tonlarında koltuklarla uyum sağlayabilecek, bej temalı ve özellikle desenli ayaklı abajurlar tam bir uyum sağladığı görülecektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git